modsoft-paper-bag-logo-design

Logo bir kurum için ilk imajdır. Hedef kitle ile ilk iletişime o geçer. Dolayısı ile her platformda sizi temsil edebilmelidir. Logo, kurumunuzu, yaptığınız işi ve algınızı güçlendirebilmelidir. Dahası, hem size hem de yaptığınız işe karşı saygı uyandırmalıdır. Teknik açıdan bakıldığında bazı önemli noktalar vardır. Yapılan tasarım uygulanabilir olmalıdır. Bu konu son derece hassastır. Çok güzel bir tasarım bile olsa uygulamada zayıflıklar varsa sonuç hayal kırıklığıdır. Bu yüzden hem uygulanabilir olması hem de göze çarpan bir tasarım olması için ciddi anlamda üzerinde kafa yorulması gerekir.

Logolar, pazarlamada kritik bir öneme sahiptir. Şirketin grafik gösterimi olan bir logo, o şirketin markasını pazar içinde dikkate alınmasını sağlar. Bu nedenle, iyi tasarlanmış bir logo, herhangi bir şirketin genel pazarlama stratejisinin önemli bir parçasıdır.

Amaç

Kurumsal logolar bir şirketin “yüzü” olarak tasarlanmalıdır. Böylelikle, müşteriler şirketin kimliğini ve hizmet alanını logodan anlayabilir ve şirketi benimserler. Logolar aynı zamanda şirkete reklam ve pazarlama materyalleri göndermenin kısa bir yoludur; aynı zamanda tüm diğer iş pazarlama materyallerinde çeşitli yazı tipleri, renkler ve tasarım seçenekleri için bir bağlantı noktası oluşturmaktadır.

Bizler sizlere etkili logolar tasarlarız..

Whatsapp